Sea Shepherd Nieuwsrss_icon_20

Afdrukken
maandag, 07 december 2009 02:13

De Steve Irwin vertrekt naar Antarctica

Sea Shepherd lanceert Operatie Waltzing Matilda.

Steve Irwin departs

Fremantle, Australië - Na maanden van voorbereiding en hard werk door de toegewijde vrijwillige bemanning van de Steve Irwin, is Sea Shepherd officieel gestart met haar 6e walvis-verdedigingscampagne, Operatie "Waltzing Matilda".

Het schip vertrok op maandagochtend 7 december om 10 uur van C-Dock, Victoria Quay in Fremantle. Een grote menigte van Sea Shepherd supporters en plaatselijke pers was er om de dappere bemanning uit te zwaaien. Zij zijn weer begonnen aan een ongelooflijke reis die hen duizenden mijlen zuidelijker naar één van de meest afgelegen en geïsoleerde oceanen ter wereld zal brengen.

Een verrassingsbezoek van Terri, Bindi en Bob Irwin pepte de bemanning op toen ze uitvoeren om de machtige walvissen in het walvisreservaat van de Zuidelijke Oceaan te verdedigen tegen illegale stroperij.

Sea Shepherd heeft het voornemen om de walvismoordenaars te stoppen en om een einde te maken aan de illegale walvisjacht in Antarctica. De bedoeling is om de Japanse walvisvloot economisch te laten zinken, door te voorkomen dat Japan winst maakt met deze walvisjacht. Sea Shepherd heeft met succes honderden walvissen van de harpoenen gered en hoopt dat dit de laatste campagne in Antarctica zal worden, door eens en voor altijd een einde te maken aan de illegale walvisjacht.

Kapitein Paul Watson: "We zijn bijna zover dat de vloot failliet is en ik ben ervan overtuigd dat we hun winsten sterk zullen laten dalen dit jaar en de vloot zullen stoppen. Hartelijk dank aan iedereen voor de steun die wij uit de hele wereld hebben ontvangen, met name uit Australië, om dit allemaal mogelijk te kunnen maken. "

Sea Shepherd's 2e verdedigingsschip, de Ady Gil, zal op dinsdag 8 december uit Hobart, Tasmanië vertrekken.

FOTO'S

Wasamba group playing in front of Steve Irwin

Paul Watson`s interview

Paul Watson Terry Irwin and family

crowd watching Steve Irwin leaving

fotos: Barbara Veiga / Sea Shepherd

 

Sea Shepherd Conservation Society welcomes your support. To learn how to
support our conservation work, please visit our donation page.

Sea Shepherd Belgium vzw
Postbus 65 - 1840 Londerzeel België
Info@seashepherd.be
Sea Shepherd Nederland
Postbus 58055 -- 1040 HB Amsterdam
Info@seashepherd.nl -- Tel. Nr. +31 06 1259 3445
Kvk – nr. : 41158702

All contents copyright ©2012 Sea Shepherd Conservation Society
Hosting and other web services donated by EStreet
Sea Shepherd Belgium vzw
Postbus 65 - 1840 Londerzeel België
Info@seashepherd.be

Home     |     Site Map     |     Privacy     |     Copyricht     |     Contact